FC Eurajoki header

AJANKOHTAISTA

Miesten joukkue kakkosena tauolle. Kaksi parasta nousee neloseen. 

 SPL Länsi-suomi 5 div lohko 1:

 Sarjataulukko:

JoukkuePVTHMP
FC ULVILA 8 7 1 0 34-9 22
FC Eurajoki 9 7 0 2 38-15 21
FC HaPo 9 5 0 4 28-21 15
ReKu 9 4 2 3 29-23 14
KaPa 9 4 1 4 27-22 13
Karhu-Futis 9 3 3 3 14-26 12
ToVe2 10 3 2 5 16-32 11
IKiri 9 3 0 6 28-34 9
LLuja 8 2 1 5 24-32 7
MInto 10 2 0 8 30-54 6


Sarjaottelut:

PvPvmKloSarjaKenttäKotiVierasTulos
La 29.4. 13:00 Vitonen Eurajoki TN FC Eurajoki ReKu 6-1 (1-0)
Ti 2.5. 19:00 Vitonen Eurajoki TN FC Eurajoki IKiri 4-2 (2-2)
La 13.5. 15:05 Vitonen Eurajoki TN FC Eurajoki LLuja 8-0 (3-0)
Ti 16.5. 19:00 Vitonen Merikarvia nurmi MInto FC Eurajoki 4-6 (2-3)
La 27.5. 13:00 Vitonen Eurajoki nurmi FC Eurajoki ToVe2 6-0 (3-0)
Pe 2.6. 19:00 Vitonen Mynsteri TN FC ULVILA FC Eurajoki 3-0 (1-0)
Ma 5.6. 19:15 Vitonen Honkala nurmi FC HaPo FC Eurajoki 3-1 (1-0)
Ti 20.6. 19:00 Vitonen Itäpori nurmi Karhu-Futis FC Eurajoki 0-2 (0-2)
La 15.7. 13:00 Vitonen Eurajoki nurmi FC Eurajoki KaPa 5-2 (1-1)
To 27.7. 18:30 Vitonen Reposaari nurmi A ReKu FC Eurajoki -
La 5.8. 13:00 Vitonen Pyhäranta IKiri FC Eurajoki -
Ke 9.8. 19:00 Vitonen Huittinen urheilukenttä LLuja FC Eurajoki -
La 19.8. 13:00 Vitonen Eurajoki nurmi FC Eurajoki MInto -
Ke 23.8. 18:00 Vitonen Toejoki nurmi ToVe2 FC Eurajoki -
La 2.9. 13:00 Vitonen Eurajoki nurmi FC Eurajoki FC ULVILA -
La 9.9. 13:00 Vitonen Eurajoki nurmi FC Eurajoki FC HaPo -
La 16.9. 14:00 Vitonen Niinisalo TN KaPa FC Eurajoki -
La 23.9. 13:00 Vitonen Eurajoki nurmi FC Eurajoki Karhu-Futis -


Miesten harjoitusotteluita:                   tulos:

Pe 31.3. klo 17.30 FC Eurajoki-Nakkilan Nasta 4D 4-3 (4-1)

Ke 5.4.   klo 18.oo FC Eurajoki-Pallo-Iirot A-jun     3-3 (3-0)

Pe 21.4. klo 18.30 FC Eurajoki-Luvian Veto  6D     3-1 (0-0)

 

 
Muista palauttaa kuukausiraportti!
 

UUSI PELAAJA! Lataa ilmoittautumiskaavake tästä!


Kenttien piirto-ohjeet

 



Ympärivuotiseen toimintaan pääsee koko ajan mukaan!

Ilmoittaudu harjoituksissa valmentajille!


Ota yhteyttä - alla yhteystietoja:

Tytöt 2008
Matti Uusen; 0505989354; matti.uusen(a)fceurajoki.fi



Tytöt 2009-10

Tommi Kopra

040 560 3807

tommi.kopra(at)gmail.com

 

Jenni Nikula

044 731 7433 

nikulajenni(at)gmail.com


2011-13 Pojat ja tytöt

 

Maiju Viljanen; 0505970222


2010 Pojat

Erkka Wartiainen; 0400745043

 

Kaikki tapahtumat nimenhuudossa.


2009 Pojat

Ville Ijäs; 0503077712

Pasi Vuorenpää; 0503830282


2008 Pojat

Riku Juhola; 0505597123


2007 Pojat

Jan Heikkilä; 0407769343

Timo Laakso; 0400940900


2006 Pojat 

Kaikki tapahtumat nimenhuudossa.

Teemu Leppänen; 0504000575; leppanen.teemu(a)gmail.com 
___________________________________________


2005 Pojat 

Kaikki tapahtumat nimenhuudossa.

Jani Paavola; 0400945467; paavola.jani(a)luukku.com 

___________________________________________


2004-2006 (E)Tytöt
 

Iida Viinamäki;
044 9708222; ida.viinamaki(a)gmail.com

 ___________________________________________

Naisten harraste

Harjoittelemme 1-3 kertaa viikossa ja pelaamme innokkaasti läpi vuoden.
Kiinnostuitko? Ks. Lisää kohdasta Naiset.

Katja Aalto p. 040 769 2006; katja.aalto(a)utu.fi


Miehet 5D

Valmentajat:

Aki Grönberg; 0505477997
Lasse Uusen; 0452377414
Mika Ojala; 0443124413; mika.ojala(a)fceurajoki.fi


Tulevia tapahtumia:

KENTTÄVUOROT

KOTIPELIT

Salivuorot 2017-2018 »

Ilmoittakaa vuorotoiveitanne Teemulle.

 

LINKKEJÄ

© FC Eurajoki 2011-2016, kaikki oikeudet pidätetään.